Stereofonia, jest bardzo ciekawym technicznym rozwiązaniem, które polega zarówno na utrwalaniu, jaki odtwarzaniu określonego dźwięku, pozwalając na uzyskanie wrażenia, zwanego „przestrzennością dźwięku”. Jest to ogół doznań i odczuć, wynikających ze słuchania odtwarzanej muzyki, przy jednoczesnym wrażeniu, że nie wypływa on z w sposób bezpośredni z zainstalowanych głośników.

Aby uzyskać takowy efekt, należy przesyłać dźwięki za pomocą dwóch kanałów, lewego i prawego. Różnice wynikające ze specyficznego ustawienia mikrofonów, w trakcie przeprowadzania nagrania utworu, dają możliwość osiągnięcia stereofonicznego dźwięku.

Aby stereofoniczny dźwięk był dla nas możliwym do usłyszenia, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego zestawu, zestawu stereo, który będzie jego odtwarzaczem. Oczywiście oferta handlowa, dotycząca zestawów stereo jest bardzo bogatą, i tak na pierwszy rzut oka nie wiadomo jest, jaki sprzęt wybrać.

Są oczywiście na rynku firmy znane i bardzo znane, zajmujące się od wielu już lat produkcją, tego rodzaju sprzętu i mogące się pochwalić, niemałymi sukcesami na tym polu. Są też marki mniej znane, które próbują odnaleźć swoje miejsce w świecie stereofonicznych zestawów.

Każdy z nas, bez większego problemu znajdzie na pewno coś dla siebie odpowiedniego. Zestawy mogą być większe lub też mniejsze, lepszej lub słabszej jakości, droższe lub tańsze.

Opcji mamy dużo, więc wybierajmy to, co nam najbardziej odpowiada, nabywając zestawy stereo zgodne z własnymi gustami i potrzebami.

http://www.tophifi.pl/producenci?producent=Yamaha