Kiedyś kino domowe stanowiło marzenia każdej polskiej rodziny. Dziś tego rodzaju sprzęt nie jest żadną nowinką technologiczną i jest w zasięgu ręki każdego Kowalskiego.

Kino domowe to sprzęt, na który składają się urządzenia zarówno video, jak i audio. I choć kino domowe powstało z myślą o tych, którzy chcieli oglądać filmy w domowym zaciszu i oczekiwali warunków wizualnych podobnych do tych, które mamy, oglądając film w kinie, to warto wiedzieć, że w przypadku kina domowego niebagatelne znaczenie mają wrażenia dźwiękowe.

Sprzęt audio, który składa się na kino domowe musi stworzyć odpowiednią przestrzeń dźwiękową po to, by wspomniane wcześniej wrażenia rzeczywiście miały miejsce. W skład zestawu kina domowego wchodzi odtwarzacz DVD czy też Blu-ray, a także sprzęt do odtwarzania dźwięku.

Warty podkreślenia jest fakt, że ma być to dźwięk przestrzenny. W standardowym zestawie spotkamy się ze wzmacniaczem i zestawem głośnikowym.

Nie należy oczywiście zapominać o telewizorze czy też projektorze z ekranem. Obecnie większość zestawów kina domowego wyposażonych jest w procesor AV.

Producenci zestawów kina domowego zapewniają klientów, że procesor AV jest odpowiedzialny za wysokiej jakości dźwięk, który jesteśmy w stanie uzyskać, oglądając filmy za pomocą kina domowego właśnie. Przed zakupem zestawu kina domowego warto zapoznać się szczegółowo z informacjami na temat sprzętu, który zamierzamy nabyć i upewnić się czy został wbudowany właśnie wspomniany procesor AV.