Od jakiegoś już czasu, możemy zaobserwować zmianę trendów panujących na rynku sprzętu Hi-Fi. Zdajemy sobie sprawę, że podlegają one modowym zmianom, które kształtując gusta wpływają na ich zmianę i podążanie w określonych kierunkach. Sprawa ta dotyczy zarówno mody panującej w przemyśle odzieżowym, samochodowym, ale także i sprzęcie audio. Jeszcze kilkanaście lat temu w większości domów znaleźć mogliśmy gramofony, które stanowiły podstawowy element wyposażenia wnętrza, pozwalając na odsłuchiwanie muzyki i będąc elementem zdobiącym pomieszczenia.

Ze względu na fakt, iż nowoczesne rozwiązania spowodowały większe zainteresowanie innymi, innowacyjnymi rozwiązaniami, dlatego też gramofony odeszły do tak zwanego „lamusa”. Jednakże czasy się zmieniają, ponownie wracamy do rozwiązań, które już kiedyś gościły w naszym życiu i cieszymy się nimi, także z tego sentymentalnego względu, ale też doceniając ich specyfikę. Wychodząc tym potrzebom naprzeciw, firma TEAC podjęła decyzję o produkcji gramofonów, które już w wersji nowoczesnej potrafią spełnić oczekiwania dzisiejszego klienta. Nie tylko wyposażenie i możliwości, jakie daje nam gramofon TEAC robi wrażenie na potencjalnym nabywcy, ale także jego wygląd zewnętrzny.

TEAC pozwalając na zripowanie ścieżek dźwiękowych zapisanych na płycie winylowej, na pewno zjednało sobie rzeszę klientów, zachwyconych takowym rozwiązaniem, które dzięki wbudowanemu portowi USB, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, jakie są symbolem i domeną naszych czasów.