Blu-ray to format zapisu optycznego. Dużo mówi się o tym, że wspomniany format ma większą pojemność płyt. Wielu specjalistów w dziedzienie technologii twierdzi, że Blu-ray wyprze z rynku płyty DVD. Wybierając odtwarzacz Blu-ray godny uwagi, warto przyjrzeć się dokładniej kilku różnym parametrom technicznym, które powiedzą nam o tym, czy dany odtwarzacz Blu-ray jest rzeczywiście godny uwagi.

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to obsługiwane formaty wideo czy też audio. Godny uwagi odwtarzacz Blu-ray powinien obsługiwać takie formaty wideo jak: AVCHD, DivX, DivX HD, MKV, 3GP, AVI, MP4, VC-1, WMV, WMV9, VOB, FLV, MOV, OGM, MTS. Jeśli zaś chodzi o formaty audio to warto zapytać sprzedawcę w sklepie o to, czy odtwarzacz Blu-ray, którego zakupem jesteśmy zainteresowani obługuje takie formaty audio jak: MP3, WMA, AAC, MKA, FLAC, WAV, LPCM, AC3, OGG, APE, M4A. To, co wpływa na fakt, że dany odtwarzacz Blu-ray możemy nazwać godnym polecenia, czy ma wbudowane dodatkowe funkcje.

W dobie wszechobecnego Internetu, oczywiście ważną funkcją jest dostęp do sieci, czy też obsługa WiFi. Inne dodatkowe funkcje, które powinien posiadać odtwarzacz Blu-ray godny polecenia to DLNA, interpolacja do formatu 4K czy też nagrywanie na US. Odtwarzaczy Blu-ray na rynku jest dość sporo. Każdy zapewne znajdzie w tej bogatej ofercie coś dla siebie.

Podstawowy czynnik, który będzie miał wpływ na nasz wybór to bezapelacyjnie budżet, którym dysponujemy i jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup takiego sprzętu.