Na co zwrocić uwagę kupując odtwarzacz DVD? Jest kilka parametrów, które warto wziąć pod uwagę kiedy zdecydujesz się kupić właśnie odtwarzacz DVD. Na rynku jest bowiem wiele rodzajów tego typu sprzętu, to od Ciebie i twoich preferencji oraz wymogów zależy na jaki odtwarzacz DVD zdecydujesz się przeznaczyć pieniądze. Musisz wiedzieć, że ceny tego typu urządzeń wahają się w zależności od funkcji, które odtwarzacz posiada.

Warto sprawdzić to, czy odtwarzacz DVD posiada funkcję podwyższenia rozdzielczości do Full HD. Kolejnym parametrem, o który warto zapytać to system tunera, o cyfrowo-analogowy konwerter wideo i konwerter dźwięku. Warto także wziąć pod uwagę to, jakiego rodzaju płyty odtwarza dane urządzenie.

Najnowszej generacji urządzenia DVD powinny odtwarzać następujące rodzaje płyt: DVD (PAL), DVD (NTSC), AUDIO CD, CD-R/-RW, DVD-R/-RW (tryb wideo), Dual Dis, CD-G, DVD R/ RW. Odtwarzacze DVD odtwarzają także formaty audio-wideo, te najpopularniejsze to MP3, WMA, DivX, MPEG2, DolbyDigital, MPEG4. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje danego sprzętu.

Czy jest możliwe zastosowanie kontroli rodzicielskiej, podwyższenie rozdzielności czy też skanowanie progresywne. Standardowym akcesorium, które powinno być dołączone do odtwarzacza DVD jest oczywiście pilot do zdalnego sterowania. Należy pamiętać o tym, że zakup odtwarzacza DVD to inwestycja na lata, dlatego warto dokonać zakupu rozsądnego, zastanowić się przede wszystkim nad tym, czy dany sprzęt spełnia wszystkie nasze oczekiwania.